متال جکت گسکت

گسکت های متال جکت یکی از پرکاربردترین گسکت های نیمه فلزی بوده که به دلیل استحکام مواد فلزی و قابلیت فشردگی فیلر غیر فلزی در آب بندی انواع مبدل های حرارتی ، خط لوله گاز و فلنج های فولادی به کار می روند . گسکت های متال جکت در جایی که سطوح آب بندی باریک و دما بیش از 550°C است، تجهیز آب بندی مقرون به صرفه ای بوده و می توانند به شکل های گوناگون تولید شوند . این گسکت ها از دو بخش میانی (Filler) و بخش کاور (( Jacket Metal تشکیل شده است.

خصوصیات :
نوع فلز (Cover Metal):
ضخامت : 0.4 mm to 0.6 mm
انواع فولاد و استیل ضد زنگ در گریدهای مختلف
جنس فیلر (Filler):
ضخامت: 1.5 mm to 3 mm
Graphite (-200 to +450°C)
Ceramic (-150 to +850°C)
Non Asbestos Fiber (-100 to +350°C)
فشار: ماکزیمم20 بار ، بستگی به شرایط نصب و فشار سطح فلنج دارد.
استاندارد ساخت :
طبق استاندارد ASME B16.20
در اشکال غیر استاندارد دایره ای ، بیضی ، مستطیلی و به صورت پارتیشن دار.
قطر خارجی : ماکزیمم 4000 میلیمتر
ضخامت کلی:
استاندارد 3.2 میلیمتر
بین 2 میلیمتر تا 12 میلیمتر

ساختار اتصال پارتیشن به صورت یک تکه
در این ساختار برای تولید گسکت از یک ورق فلزی استفاده می شود.قالبا تولید این گسکت ها با محدودیت سایز رو به رو است و ابعاد گسکت بستگی به سایز ورق آن متریال در بازار می باشد. به طور عمومی سایز این گسکت ها بین 1400 تا 1800 میلیمتر می باشد. در این ساختار اصولا پارتیشن به صورت یک تکه به قطر داخلی گسکت متصل است و هم زمان از ورق برش می خورد. احتمال نشتی در این ساختار بسیار کم است و مقاومتگسکت بالاتر است.

ساختار اتصال پارتیشن به صورت جوشی
در این ساختار گسکت هیچ محدودیتی در تولید و سایز و شکل گسکت نمی باشد. به طور عمومی به دلیل سرعت بالا ساخت، تنوع مواد اولیه و مقرون به صرفه بودن، این ساختار بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد. در این ساختار پارتیشن به صورت جداگانه برش خورده و با دقت زیاد به قطر داخلی گسکت جوش داده می شود. لازم به ذکر است که عموما پارتیشن ها نقش ساپورت رینگ گسکت را دارند و آب بندی اصلی را خود گسکت انجام می دهد.

 

انواع استایل گسکت متال جکت:

 

گسکت با پوشش دو لایه


این گسکت ها از پرکاربردترین گسکت با پوشش فلزی هستند که آنها را به انتخابی خوب برای اب بندی مبدل های حرارتی تبدیل می کند. از آنجایی که این گسکت ها به صورت سفارشی تولید می شوند امکان ساخت در اندازه ها و شکل های مختلف بدون محدودیت در جنس فراهم است .

گسکت با پوشش دو لایه شیار دار

این گسکت ها نوع پیشرفته گسکت متال جکت ساده هستند که با شیار هایی خود یک سطح اب بندی متفاوت را فراهم می کند. از مزایای این گسکت می توان به کاهش سطح تماس گسکت با سطح اببندی و همچنین فشردگی در شرایط تحت فشار اشاره نمود. تحمل فشار این گسکت ها نسبت به دولایه عادی بیشتر است.

گسکت با پوشش تک لایه

اکثر موارد به کار گیری این دسته از گسکت در ضخامت های 1/4" و کمتر می باشد . این گسکت ها بیشتر در ابزار های پنوماتیکی و موتور ها مورد استفاده قرار می گیرند . در جایی که با محدودیت فضا و سطح نشیمنگاه باریک و نیروی سطح کم مواجه هستیم این نوع گسکت خواص آببندی تاثیرگذاری از خود نشان می دهد .

گسکت با پوشش لبه برگردانده شده

در موارد به کارگیری گسکت های overlap حداکثر عرض فلنج حدود 1/4 اینچ است . از این نوع گسکت در مواردی استفاده می شود که عرض فلنج محدود بوده و به کل فضای اطراف Filterنیاز باشد .

 

 

تماس با آتراسیل

  • تهران خیابان شهید مطهری خیابان کوه نور خیابان سوم پلاک 21 واحد 2
  • 02188174765
  • 02188539072
  • info@atraseal.com
  • www.Atraseal.ir